Nankörlük

Nankörlük, bana göre çağımızın en büyük hastalığı, asla yetinememe , her zaman daha fazlasını isteme. Bu durum, kesinlikle hırsla karıştırılmamalı.Hırs, aç gözlülük değildir ,nankörlük içinde açgözlülük barındırır ve her türlü konuda ilgide , parada , mutlulukta.Para, Dünya üzerinde şahsen en değersiz şeylerden biri , sürekli para arayan, para için kendi değerlerini yok sayan insanlar bence nankörlerin başını çekenler.Paran olsun veya olmasın bir şekilde mutluluğu bulmanın bir yolu var hepimiz zaten mutlu bir yaşam için uğraşmıyor muyuz? Ama mutluluğu da yeterli bulmayan hep bir şekilde fazlasını arayanlar var. Aradıkları şey aslında mutluluk değil mutluluğu bahane ederek diğer tüm değerleri elde edebilme aç gözlülüğü . Daha önceki yazılarımda bir insana sürekli ilgi duymak sizin zorunluluğunuz değil demiştim sürekli hisleriniz yüzünden onunla ilgilenemezsiniz bu durum sizin kendinize olan saygınızı kaybetmenize sebep olur.

Birde sürekli bir şeylerin fazlasını isteyen insanla uğraşmakta çok zor düşünsenize bir olay için çabalıyorsunuz , saatlerinizi, günlerinizi harcıyorsunuz anlık mutluluktan sonra daha fazlasının olabileceğini söyleyen bir insanmış meğerse karşınızdaki en kötü kabuslar bu durum yanında hafif kalır.

Yazım kısa oldu farkındayım, ama bu durum o kadar basit ki uzun uzun anlatmanın gereksiz olduğunu düşündüm, ben bu yazıda size elinizdeki ile yetinin demeye çalışmadım , bu yazıda elinizdekinin fazlasını isteyerek kendinizi üzmeyin demek istedim.Her zaman dediğim gibi hayatınızda sizden değerli bir şey yok ve siz bile kendinizi üzmek için çabalarsanız mutsuz olmak kaçınılmaz olur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: