Yasa ve Sözde Milletvekilleri

Sorgulamaya, düşünmeye ve zihninizi açmaya hazır olun.Bugün sert bir yazı yazacağım ama çok dikkatli olacağım çünkü sonum fikirlerini söyleyip , gerçekleri yazan gazeteciler gibi olsun istemiyorum.Önyargılı olmayayım(!) hemen belki belli bir dönem hapiste yatar sonra da af yasasıyla birlikte hemencecik çıkarım alçak tecavüzcüler gibi , mafyalar gibi ,çocuk istismarcıları gibi.Ne kadar iğrenç insanların arasına düştük , çevremizde bizi düşünen , bizleri koruyan hiçbir devlet büyüğü yok meğerse bugün çıkan yasa nasıl çıktı? Buna hangi vicdan onay verdi mecliste halkın seçtiği kişiler kime çalışıyor?Kimin için uğraşıyor? Gerçekten halk için mi oradalar? Aldıkları millet vekili maaşını hak ediyorlar mı?Ya da en basit soru gerçekten bu infaz düzenlemesini oylamadan önce bir okudular mı yoksa “Benim üstüm her şeyi benden iyi bilir diye söylenip android bir robot gibi her şeye sallabaş mantıkla evet mi dediler?”

Yeniden size mutlu bir haber vereyim Salda Gölü’nde çalışmalar başlamış.Ne güzel millet bahçemiz olacak işte.Devletimiz çalışıyor çalışıyor(!). Halkı covid-19 ile uğraşırken kasasında 3 kuruş kalmamış devlet para kazanmanın derdine düşüp her zamanki gibi bir doğal güzelliği hiç etmeye hazırlanıyor daha önce örneklerini çokça gördük bunun bu arada, Uzungöl gibi . Yeşili sevmiyor bu insanlar yeşil düşmanı.Halkın gidip bu yanlış kararın karşısında duramayacağı dönemi seçmiş olmaları da çok manidar olmuş . “Herkesi tıktık evine zaten kimse çıkamıyor, ülkede düşünebilen insan sayısı da 5-10 onlarda evinde olduğuna göre bir doğal güzelliği mahvetmenin zamanı gelmiş” düşüncesi ile yapıldığından o kadar eminim ki. Halkının zaaflarını , elinin ayağının bağlı olmasını kendi için öyle güzel kullanıyorlar ki sırf koltukları sallanmasın “bakın işte paramız” var diyebilsinler diye neler yapıyorlar böyle.

Bu yapılanları neden kimse görmüyor? Görüyorsa neden kimse ses çıkartmıyor? Nerede milleti için çalıştığını düşündüğümüz milletvekilleri ? Neredeler yoksa hepsi aldığı tüm o 22bin 500 ₺ maaşını bitirmek, harcamak için plan yaparken, halkını unuttu mu? Devletlerin genel işleyişi şöyledir, halk vergilerini öder ve devlete bakar devlette halk için çalışır yani , Halk devlete , devlet halka bakmakla yükümlüdür. Ne yazık ki ülkemizde bu işler böyle yürümüyor , devlet adamlarının karnını , gözünü doyurmaktan sıra halka gelmiyor ki.Bu ülke de her türlü sorunda devlet adamlarının çözmesini beklemek en büyük hatamız oluyor sanırım, her şeyi çıkıp kendimiz halletmeliyiz, hain darbe yapıldığında da, para lazım olduğunda da sırf yarın yaşayabilelim diye.Türkiye’de insanlar artık yaşayabilmeyi lüks sayar hale gelmiş.Yazık Türkiye’m Yazık! Düşünmeden , sorgulamadan , korkudan ne hallere düştük.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: