Doğal Seleksiyon

Bilimsel olarak , Doğal seçilim, belirli bir türde dış çevreye uyum konusunda daha elverişli özelliklere sahip organizmaların, bu elverişli özelliklere sahip olmayan diğer bireylere göre yaşama ve üreme şanslarının daha yüksek olması ve bunun sonucu olarak genlerini yeni kuşaklara aktarabilmeleri yoluyla işleyen evrimsel mekanizma. Fakat ben her zaman olduğu gibi bunu gündelik dille size aktaracağım.Basit olarak güçlünün hayatına devam etmesi , güçsüzün ise ölmesi. Gücün tanımı bulunduğu tarihe , coğrafyaya, insani yapıya göre değişebilir.Günümüzde gücün kaynağı çeşitli kavramlarla açıklanıyor, para , zeka gibi.Ben bugün Türkiye’de güç ve doğal seleksiyon hakkında konuşacağım.

Bu konuyu seçtim çünkü daha dün akşam açıklanan sokağa çıkma yasağı sonrası Türkiye’de doğal seleksiyonun potansiyeli ve oranı büyük miktarda arttı .Güçlü olanlar yani aklını kullananlar yaşamına devam edecekken , güçsüzler aklını kullanmayanlar bir açıklamanın tamamını dinlemeden, düşünmeden hareket edenler, selekte olup yavaş yavaş silinecekler. Önce size açıklamanın önemli 2 kısmını tekrar hatırlatayım. Genelge büyük şehirler ve sadece Zonguldak için gerçerliyken dün akşam açıklama sonrası Kars’taki insanlar bile sokağa çıkıp tüm önlemleri gözardı ederek “ekmek” kuyruğuna girip belki de kavgalar etti.Diğer bir kısım ise yasağın sadece 2 gün geçerli olması ve genelge içinde şu maddelerin bulunması:

“Yasak kapsamının dışında olacak iş yerleri ve kurumlar:

Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamül ruhsatlı işyerleri.

Sağlık ürünleri ve tıbbi malzemelerin üretiminin yapıldığı işyerleri.

Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler.

Huzurevi, yaşlı bakım evi, rehabilitasyon merkezleri, acil çağrı merkezleri

Valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirlenecek akaryakıt istasyonu ve veteriner klinikleri.

Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler

PTT, kargolar dağıtım şirketleri.

Hayvan barınak, çiftlik ve bakım merkezleri.”

Açıklama halk dilinde diyor ki korkmayın ekmek yemeye devam isterseniz 38523654023846723 tane ekmek yiyin.Ama dün gece olanlar doğal seleksiyonu çok iyi şekilde açıkladı ve sonuçlarından belki de bizimde etkileneceğimiz şeyler ortaya koydu.Marketlere koşan halk ,eline ne geçerse alanlar , kavga edenler ve ortada istediği ortamı yakalamış covid-19 virüsü. İnsanların yaklaşık 1 aydır çabalarını , Sağlık bakanlığının , doktorların ,hemşirelerin , polislerin , askerlerin , market çalışanlarının bütün emeğini saatlerce içinde bok eden her şeyin daha kötü hal almasını sağlayan beynini kullanamayan doğal seleksiyonun yeni kurbanları, siz eğitilemez insanlarsınız.Ah keşke içimden geçen her şeyi yazabilsem, ah keşke zihnimi hepiniz okuyabilseniz .

Belki de her zaman düşünmeden hareket ettiğimiz için bu haldeyizdir.Okumadan, sorgulamadan ilk insandan farkımız olmadan , mağaralarda yaşıyor gibi iç güdülerimizle hareket ettiğimiz içindir her şey sizleri biraz düşünün diyerek teşvik etmek isterdim fakat dün geceden sonra her şey tamamen ortaya çıktı, düşünemediğiniz , sorgulayamadığınız ve eğitimsiz olduğunuz. Yazık çok yazık başta Fahrettin Koca olmak üzere , bu durumun geçmesi , bir çözüme ulaşması için çaba sarfeden herkesin emeğine yazık.Tebrikler Türkiye yine her şeyi bok ettiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: