Sevgi

Başlığı okuduğunuz an da aklınıza bir çok anınız geldi , belki çok mutlu oldunuz belki de canınız yandı hafiften. İşte bu kelime o kadar güzel anlamlar , anılar , yaşamlar barındırıyor ki içinde onsuz yaşamak çokta mümkün değil hatta abartarak söylüyorum imkansız.

“Belki de canınız yandı hafiften” işte bu cümle aslında sevginin tek taraflı olduğun da çokta iyi sonuçlar doğurmadığını karşılıksız kaldığında canınızı acıtmaya başladığını çok net şekilde anlatıyor.Hepiniz yaşamışsınızdır , yaşamadıysanız da şahit olmuşsunuz , bir yerlerden duymuşsunuzdur , karşılıksız olan sevgileri . Dünyaların üzerinde tuttuğunuz kişi , o kusursuz sevginizin ,sevgi duyduğunuz kişi için hiçbir şey ifade etmediği , görmezden gelindiği , elinizde beklemekten veya üzülüp yolunuza devam etmekten başka çare kalmadığı an sanki anlamsızlıkların içinde yaşıyormuşsunuz gibi gelir Dünya düşünmeye başlarsınız “ben bunları yaşıyorken , ben bunları hissediyorken , o nasıl bu durumda? ” Ben böyle düşünmeye başladığım da aklıma şu soru geliyor hemen “Bütün bunların hepsini ben kendim mi yaşadım? Yaşananlar onu hiç mi etkilemedi?”. Etkilemiyor demek ki, belki ön yargılarından belki de duygularını sizin ya da benim kadar yoğun yaşayamadığından beceremediğinden sevme işini zehir ediyor hayatınızın kıymetli zamanlarının bir bölümünü. Bir yazımda bahsetmiştim, yapacak hiçbir şeyiniz kalmayıp beklemeye başladığınız an Dünya üzerindeki en aciz olabileceğiniz andır diye.Beklemeyip ya da yolumuza bakmayıp ne yapalım? Kendimizi zorla mı sevdireceğiz? Deneyenler olmuştur elbet kendini zorla sevdirmeye çalışanlar bunun sonucu da zaten ya kandırılan saf bir sevgi yumağı ya da tüm çabaların boşa gidişi ve kapanış.

Ya bu sevgi karşılık bulursa? Şu ana kadar yazarak bir sürü konudan bahsettim, ilişkiden, eğitimden , saygıdan ama bu başka yazarak anlatabileceğimi hiç düşünmüyorum ama denemekten zarar gelmez.Tüm dünyanın gerçek anlamda toz pembe gelmeye başladığı an karşılıklı sevgiyle başlıyor.Tüm sorunlarınızı unutuverir sadece sorunlarınızı da değil sorumluluklarınızı da unuttuğunuz bu dönemde bir çok ciddi olayı görmezden gelmeye başlarsınız. Açıkçası haklısınız da edinebileceğiniz en kıymetli hazinelerden biri sizin olmuştur artık. Sığınacak çatı , hataların önemli olmadığı yer , her şeyin bir şekilde üstesinden gelineceğini bildiğiniz huzur dünyası .

Aslında biraz körelmiş duygulara sahip olan insanlarla konuşmak istiyorum ya da ne zaman tekrar şans verse bu sevgi denen hazineye tekrar ondan kopanlarla. Çok haklısınız kaçmakta , çok haklısınız körelmekte, kim ister ki bile bile canı yansın ya da her seferinde yalanlara kansın üzülsün. Hepinizin olmuştur sevgiye küstüğü an .Ben kendi küstüğüm anı üstü kapalı anlatayım da belki sizde paylaşırsınız sizi kim neden küstürdü. Tehlikeli dedim ya bu sevgi , gittiğinde oluşan boşluktan bahsettim, karşılıklı olsa bile bitebileceği gerçeğinden , bazen yetmiyor birbirini sevmek yan yana olmak için yeterli sebep olmayabiliyor , ne yaparsanız yapın bir şekilde mutsuzluk peşinizi bırakmıyor belki de dünya istemiyordur yan yana olmamızı diye düşünüp uzaklaşmaya başlıyorsunuz asla kavuşamayan o aşk destanlarındaki aşıklar gibi . Destan diyorum çünkü masal, hikaye gibi sözcükler yaşanan duyguların büyüklüğünü, küçük gösteriyor anlamsızlaştırıyor gibi geliyor.Yeni birini sevene kadar bir daha hiçbir şey yoluna girmeyecek gibi hissediyorsunuz hoş benim içimdeki his hala aynı yeni birini sevsem de , çabalasam da olmayacak gibi geliyor ,ben de körelmiş duygulara sahip olanlardanım o yüzden belki de özellikle sizinle konuşmak istedim kendimi başka insanlarda görebilmek ,aynı duyguları yaşıyor olabileceğimizi paylaşmak için , belki benim bilmediğim çıkış yolunu bileniniz vardır. Paylaşın benimle çok isterim, bu hazineden neden kaçıyorsunuz?

Sevgi her ne kadar tehlikeli de olsa bir gün insan ırkı tamamen ortadan kaybolursa bunun tek sebebi ise bu değerli hazineyi kaybettiğimizden, sevgisizlikten olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: