Sağlıklı İlişki

Önceki yazımın sonunda bir insanın mutluluğu ile mutlu olmakla alakalı ufak bir kısım vardı, o kısımdan yola çıkarak ilişkiler hakkında ve ilişkiyi yürütebilmekle alakalı yazmak istedim tabi yine kendi düşünce sistemimle.
“Sağlıklı bir ilişki nasıl olmalı?” sorusuna cevap arayarak başlamak istiyorum. Yalnızlık konusunda master yapmış ve hali hazırda tecrübesini büyütmeye devam eden biri olarak bu konuda konuşmak bana o kadar kolay ve keyifli gelecek ki size anlatamam . Sağlıklı ilişki , iki insanın birbirini tamamlayabilmesi ve her anlamda yetebilmesi durumudur.Birbirine yetebilmek tanımıyla aslında anlatmak istediğim, mutluluğunuzda , üzüntünüzde , en ufak sorununuzda koştuğunuz ilk kişiyle birbirinize yetebiliyorsunuz demektir. Bu o kadar kıymetlidir ki aslında, o yüzden bulunması zor kaybetmesi çok basit olan bir durumdur, diğer kıymetli her şey gibi. Diğer dediğim şey ise “birbirini tamamlayabilmesi”ydi.En ufak olayda çabuk sinirlenen ve bu durum yüzünden iyi düşünemeyen biri olduğunuzu varsayalım. Sizi tamamlayan kişi ise bu tarz bir durumda oldukça sakin kalabilen ve düşünebilen kişidir. Ancak , siz inat edip “off, hareketleri aynı benim gibi, kendimi görüyorum onda.” der ve size çok benzediği için sevmek zorunda hissettiğiniz biriyle ilişki yaşarsanız olacaklar tam olarak şöyle: Siz çabuk sinirlenen biri olduğunuz için aynı karakterdeki sevgilinizle en ufak tartışmanız dünyanın en büyük sorunuymuş gibi gelecek ve içinden çıkamadığınız sorunlarla boğușacaksınız. Bundan sonrası ise sizin tahammül sınırınızın ne kadar yüksek olduğu ile alakalı veya şöyle söylemeliydim sanırım ne kadar aptal olduğunuzla alakalı. Bir insanı sevmek demek her şeye boyun eğip, size dünyayı zindan eden bir insana mahkum olmak demek değildir . Her zaman söylediğim şey: “Dünyadaki en önemli şey kendinizsiniz, duygularınızın esiri olup kendinize işkence etmeyin .” Sağlıklı bir ilişkiye sahip olmak için kendinizi bir insanı sevdiğinize inandırmayın ve bir insanı gerçekten tanıyana kadar ilişkiye başlamayın.
– Yalnız olmaktan yakınmayın. Belki de içinizdeki iyilik sayesinde sizi üzecek insanlardan bir şekilde uzak kalıyorsunuzdur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: