Kendine Saygı

Her gece uyumadan önce bir çok şey düşünürüz ve bu düşüncelerin arasında uykuyu ararız. Dün gece yine düşüncelerin arasında kaybolduğum anlarda kendisine saygısı olmayan ve söylediği sözlerin arkasında duramayan insanları buldum ve yaşadığım sinir harbi beni uykumdan etti.

Günümüzde insanlar zaten birbirlerine saygı duymuyor buna duyduğum özlem çok fazla da insanların kendilerine saygı duymamasını aklım almıyor.Düşünün ki bir söz söylüyorsunuz ve arkasında duramayacak , 2 gün sonra bu sözleri unutacak basit bir insansınız. Bu durumun aslında başkalarına saygı duymamasının bir yan etkisi , saygı hissiyatının tamamen kaybolması olarak nitelendirmek en doğrusu olabilir.

Etrafımızda bize milyonlarca söz veren insan var. Bu insanlar arasından en çok takdir ettiklerim sözünü tutanların dışında, sözünü tutabilmek için son ana kadar çabalayanlar ve verdiği sözü gerçekleştiremese bile çabaladığını size en uç noktaya kadar hissettirebilenler zaten bu insanlar bu davranışını sergilemesinin altında yatan sebep kendilerine olan saygıları ve başkalarının onlar hakkında ileri geri konuşmalarını engelleme isteği.

Her zaman olduğu gibi basit örnekle kendine saygının ne kadar önemli olduğunu anlatıp yazıyı sonlandırıyorum.Yine kafamızda bir insan profili çizelim, bu insan ve çevresi kendilerinin hatasız yaşadığını ve dışarıdan kimsenin onların ortamını bozmalarına izin vermediklerini düşünelim.Bu tarz gruplar genelde şunu yapar çevresindeki herkes hakkında atıp tutarlar ve söyledikleri sözleri duysanız siz utancınızdan yüzünüzü yerden kaldıramazsınız fakat bu sözleri söyleyenlerin çok büyük bir eksiği vardır o da kendilerine saygılarının olmaması.Bu insanlar yine genelde arkasından konuştukları insanlarla bir müddet sonra can ciğer olurlar artık onlara gizliden hayran olduklarından mı yoksa içlerinde nefreti daha iyi kusabilmek için arkadaşlık sıfatının arkasına saklanarak karşıdakine acı çektirmek mi bilemiyorum.Hah bu arkadan konuşanlar söylediklerini unuttukları gibi bir de o kişilerle ev arkadaşı olabilir aman dikkat.

-Her zaman söylediğim şeyi tekrarlıyorum en çok kendinizi sevin , en çok kendinize değer verin ama unutmayın kendinize saygı duymazsanız bu söylediklerimi yapsanız bile basit insan olarak kalacaksınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: